Easter time!

Na moim chomiku od lat gromadzę materiały, głównie pomysły, na wielkanocne lekcje. Można je obejrzeć i pobrać tu: wielkanocny folder . Jest tam podfolder Easter 2013 z rozmaitymi materiałami zebranymi przeze mnie w tym roku. Nie tylko są tam lekcje, ale również pomoce do nich. Hasło do folderu - fugacious.

 W folderze znajdziecie:
Easter poetry book - krótkie wierszyki, raczej na poziom szkoły podstawowej, są też propozycje nowych wielkanocnych słów pod znane melodie, np. Twinkle, twinkle little star; wszystko w ładnej świątecznej szacie graficznej. Można wykorzystać trudniejsze ze starszymi klasami szkoły podstawowej do nauczenia na pamięć.

About Easter - text and images: jak nazwa wskazuje, obrazki z towarzyszącym im tekstem na temat pochodzenia świąt Wielkiejnocy i ich znaczenia. Można skorzystać przy metodzie podającej, raczej jednak w wyższych klasach podstawówki (poziom od A2) lub w gimnazjum. Obrazki w sam raz do wydruku gdy się je powiększy.

Easter Crossword - krzyżówka z hasłami z Encyclopaedia Brittanica, raczej dla gimnazjum lub mocnych klasach w SP

Easter Maths Trail - 2 pliki, jeden dla nauczyciela, drugi dla uczniów. Idealny materiał, jeśli uczy się z elementami CLIL. Proste zadania matematyczne, raczej dla klasy 2 i 3. Z geometrii, mnożenia, ważenia, liczenia pieniędzy i wiele innych (aż 13 stron!) w ładnej szacie wielkanocnej.

Easter Colpic - karta pracy z pisankami do ozdabiania, dla przedszkolaków lub pierwszaków.

Recipe Easter Nests - przepis na gniazdka z jajeczkami z czekolady

Easter Craft 2 - opis wykonania zajączka na bazie z talerzyka papierowego

Easter Card Template - instrukcja i szablony do wykonania kartki wielkanocnej z kurczaczkiem

ENJOY!


Wszystie materiały zaczerpnęłam stąd

Komentarze

Popularne posty