Sparklebox - pomoce dydaktyczne na lekcjach języka angielskiego
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić strony sparklebox, najwyższa pora to nadrobić. To kopalnia pomocy dydaktycznych dla nauczycieli w młodszych klasach SP!!!!


Naprawdę, są tam tysiące gotowych, czekających tylko na wydruk (i laminarkę) obrazków, bannerów, plansz, żetonów i czego tylko dusza zapragnie!!! Strona intencjonalnie jest adresowana do brytyjskich nauczycieli młodszych klas szkół podstawowych, ale pełno materiałów mogą wykorzystać nauczyciele angielskiego! Korzystam z tych pomocy na każdej lekcji (gdyż np. używam noisometera, o którym za chwilę). Co najważniejsze, dzieci je bardzo lubią!! Tak więc nie pozostaje nic innego jak szykować zapas kolorowego tuszu i jakieś 10 ryz papieru do drukarki!

Kilka moim zdaniem najbardziej podstawowych materiałów, potrzebnych od czasu do czasu w ciągu całego roku szkolnego - a niektóre nawet na każdej lekcji - możecie pobrać z mojego chomika lub bezpośrednio ze stron sparklebox (klikajcie na poniższe nagłówki):

READINESS FANS: 

Zestaw wachlarzyków, za pomocą których sprawdzimy, czy nasi uczniowie są gotowi, aby rozpocząć lekcję

SIMPLE CLASSROOM INSTRUCTIONS:Duże (A4) obrazki pomagające zrozumieć podstawowe polecenia na lekcji. Używam ich praktycznie na każdej lekcji z pierwszakami, aż około Święta Zmarłych już rozumieją bez obrazków ;)


TRAFFIC LIGHTS WARNING i NOISOMETER:
Bardzo użyteczne narzędzia pomagające kontrolować poziom hałasu w klasieRHYMING CLASSROOM RULES:
Wierszowane reguły zachowania w klasieTOILET PASSES:
Przepustki do toalety - jeśli puszczacie dzieci na lekcji - ja tego staram się nie robić, bo generuje to masę kłopotów.


BRITISH COINS:
W różnych rozmiarach, rewersy i awersy. Do zabawy w sklep przede wszystkim, ale też do restauracji, autobusu, nauki liczenia...


QUIET PLEASE!: 
Zestaw obrazków

PIZZA TOPPING SYMMETRY ACTIVITY:
Do nauki nazw jedzenia, liczenia. Dzieci uwielbiają ćwiczenia związane z pizzą, spróbujcie też dobrać je w pary i dyktujcie im (po angielsku) jakie składniki umieścić na cieście (którym są plecy kolegi) - dzieci kochają takie masażyki!!BEHAVIOUR BEADS:
Słoiczki z kulkami, które dzieci mogą zakolorować za odpowiednie zachowanie na lekcji. Ja wbijam im tam pieczątki, mogą sobie też wklejać naklejki. Korzystam z nich na każdej lekcji.


DAILY ROUTINE TIME CARDS:
Wspominałam już o nich przy okazji posta "What's the time Mr. Wolf?"


MUST DO-MUSTARD:
Zabawny sposób na przypomnienie uczniom (uczniowi), co trzeba zrobić, co można zrobić, i co trzeba nadrobić.

LIBRARY BANNER:
Jeśli macie w szkole zwyczaj podpisywania pomieszczeń szkolnych również po angielsku, tutaj jest obrazek na drzwi do biblioteki


GOOD FRIEND CERTIFICATE:
Ceryfikat koleżeńkiego ucznia


PHONICS BOARD GAMES:
Gry planszowe do nauki alfabetu


AIRLINES AND BOARDING PASS TEMPLATES:
Bilet i przepustka do uzupełnienia przez ucznia. Świetne do zabawy w lotnisko na koniec roku szkolnego, żeby w wakacje dzieci wiedziały, co robić na lotnisku, a może nawet pomogą rodzicom w objaśnieniu czegoś?

100 DAYS OF SCHOOL CERTIFICATES:
Fantastyczny pomysł do wykorzystania w klasie pierwszej.  Jeszcze go nie robiłam, ale mam jakiś zarys w głowie, jak to zrealizować w roku szkolnym 2013/2014. Można takimi certyfikatami uhonorować pierwszaki :)

Proponuję zapisać się na newsletter na stronie, wtedy nic ciekawego was nie ominie.


Komentarze

  1. Kolejny pomocny post! thx

    OdpowiedzUsuń
  2. fantastyczny blog, dziękuję za wiele inspiracji. Sama bloguję o kulinariach, a z zawodu jestem nauczycielką angielskiego, miło w ferie podładować akumulatory na Twoim blogu!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty