Czasopisma dla nauczycieli języka angielskiego part 3: English Matters

Czasopismo, o którym częściowo wspomniałam w poście o lekcjach kulturowych jest English Matters. Na okładce napis informuje nas - "Czasopismo dla uczących się języka angielskiego", ale myślę, że gazeta będzie też świetną pomocą dla nauczycieli angielskiego.


EM to dwumiesięcznik. W każdym numerze znajdziemy artykuły na różne tematy - ochrona środowiska, książki, kino, podróże, obyczaje, teksty popularnonaukowe. Artykuły są zajmujące i można się z nich dużo dowiedzieć. Towarzyszą im wyraźne i kolorowe zdjęcia. Do każdego tekstu opracowano słowniczek trudniejszych pojęć, a muszę zaznaczyć, że może ich być sporo, gdyż teksty są dość trudne jak na czasopismo dla dopiero uczących się języka ( poziomy B2, C1, rzekłabym - zależnie, kto pisze - przewija się tam kilku tych samych autorów i nativi zazwyczaj mają trudniejsze językowo teksty, choć nie jest to regułą). Do części artykułów można pobrać nagrania w mp3 - duży plus, można poćwiczyć wymowę.

Na stronie wydawcy - Colorful Media - można obejrzeć i zamówić też czasopisma do nauki innych języków. Wydawnictwo proponuje tez jeszcze jeden magazyn z artykułami po angielsku - "Business English Magazine", o tematyce biznesowej - intryguje mnie i kusi, aby zamówić, ale kiedy będę to wszystko czytać????

Komentarze

 1. Osobiście polecam Current by Mary Glasgow... ciekawe artykuły, słownictwo, ćwiczenia... tutaj jest link, gdyby kogoś zainteresowało pisemko: http://maryglasgowplus.com/subscribe/current

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, idę oblookać link.

   Usuń
  2. na pewno znasz pismo przynajmniej ze słyszenia... ale zapytam, jak po obejrzeniu linka? poza tym... teraz właściwie sobie pomyślałem, że strona Mary Glasgow oferuje całą masę ćwiczeń (http://maryglasgowplus.com/teachers) z podziałem na skile, poziomy, tematy... jak chcesz... warto korzystać z zachęcającego zaproszenia: Search 1000s of downloadable resources... wpisujesz słowo tematu, który Cię interesuje i jedziesz... naprawdę można czasem wygrzebać fajne rzeczy... :) pada u Ciebie?

   Usuń
 2. O nie wiedziałam o tym. Dziękuję za sugestie! Na pewno przejrzę!
  A co do pogody, to nie pada, ale zimno jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja mam dosyć ambiwalentne uczucia w stosunku do produktów tego wydawcy - z jednej strony fajnie, ze są takie materiały na naszym rynku, ale z drugiej wydaje mi się, że liczba reklam wszelakich trochę zaczyna przytłaczać właściwą treść.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już od jakiegoś czasu nie prenumeruję tej gazety (nie wyrabiałam się z czytaniem), ale gdy jeszcze ją kupowałam (ostatni raz jakiś rok temu), to reklamy mi nie przeszkadzały. Pamiętam, ze było ich tam kilka, ale ta ilość nie wydawała mi się za duża. Nie wiem, jak to wygląda teraz.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty