Dzień Brytyjski w naszej szkole

W naszej szkole aktualnie odbywa się Tydzień Unijny z okazji kolejnej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i w ramach tego tygodnia zwykle robimy następujące imprezy: międzyszkolny konkurs wiedzy o UE, szkolny konkurs na najładniejszą / najoryginalniejszą / najciekawszą i inne naj pracę na zadany temat ( w tym roku są to osobliwości UE), akademia dla wszystkich klas, dzień brytyjski, dzień niemiecki oraz konkursy językowe.

Dziś właśnie odbył się Dzień Brytyjski. Zwyczajem w naszej szkole jest organizowanie dla nauczycieli herbatki (tea).  Nie mamy co prawda scones, ale jakieś ciasteczka zawsze się znajdą. Kiedyś chodziliśmy po szkole z filiżankami i różnymi herbatami do wyboru i nauczyciele w klasach wybierali sobie herbatkę. Było z tym bardzo dużo zachodu i od paru lat herbatka i poczęstunek organizowany jest w pokoju nauczycielskim. Kupiłam ciasteczka i 4 rodzaje herbat i przygotowałyśmy (ja i inne anglistki) poczęstunek dla nauczycieli na miejscu. Ponadto ja i dwóch uczniów chodziliśmy po klasach z quizami o Wlk. Brytanii i za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały cukierki. Uczniowie mogli też dostać krzyżówkę sprawdzającą znajomość faktów o Wielkiej Brytanii. Prawidłowo rozwiązane krzyżówki będą brać udział w losowaniu nagrody na akademii w piątek. Uczniowie, którzy chodzą ze mną po klasach są co roku przebrani za jakichś znanych Brytyjczyków. Na przykład dwa lata temu mieliśmy księżną Kate i księcia Wiliama, był kiedyś tam Jaś Fasola, a w tym roku towarzyszyli mi królowa Elżbieta II i David Beckham.
Przygotowałam też pogadankę o UK, do przeczytania przez radiowęzeł. Do pobrania tutaj.

Komentarze

Popularne posty