Dzień Matki na lekcji języka angielskiego

Miałam opisać konferencję, na której byłam w niedzielę, ale przypomniałam sobie, że za 4 dni jest Dzień Matki!!
W Polsce obchodzimy to święto 26. maja, natomiast w UK w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, a w Stanach w drugą niedzielę maja.
Oto, gdzie można znaleźć pomysły na lekcje z tej okazji. Jak się pospieszycie, to jeszcze zdążycie przeprowadzić je w piątek (a może nawet jutro?)1) po zalogowaniu możecie skorzystać z pomysłów wydawnictwa Macmillan

2)

przykładowy wzór laurki po angielsku. Więcej laurek tu


3)
możecie mamę nagrodzić certyfikatem

4) Dla bardziej zaawansowanych uczniów, mnóstwo pomysłów na ćwiczenia oparte na tekście o święcie mam znajdziecie tu.

5) 10 gotowych worksheetów już na was czeka!

6) Polecam zajrzeć do książki  "Book of Days", o której już kiedyś pisałam. Znajdziecie tam ćwiczenia dla nieco starszych uczniów, mniej więcej od poziomu B1, i nie takie klasyczne "cukierkowe", ale zachęcające do dyskusji, do przyjrzenia się własnej relacji ze swoją mamą.

Tak wgl BTW, jeśli macie problem z nabyciem książek, o których wspominam tu i ówdzie, na allegro czy w jakichś antykwariatach, to polecam zapisać się do najbliższej biblioteki British Council - tam z pewnością znajdziecie nie tylko te opisane przeze mnie, ale i setki innych. Można też tam wypożyczyć czasopisma, a poza książkami do nauki języka i dla nauczycieli są też książeczki dla dzieci, klasyka literatury brytyjskiej i współczesna beletrystyka. Za możność bycia czytelnikiem takiej biblioteki należy uiścić raz do roku opłatę, ok. 20 zł jeśli dobrze sięgam pamięcią.

7) pomysły dla młodszych dzieci na niezastąpionej stronce makinglearningfun (szczególnie śniadanie dla mamy do łóżka i zaproszenie na herbatkę)

8) wyjątkowy prezent dla mamy - samodzielnie zrobiona książka do pobrania tutaj

9) a tu książeczka typu pop-up do samodzielnego wykonania przez dzieci

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty