Moje subiektywne top 4 polskie blogi dla nauczycieli języka angielskiego

Na stronie "O mnie" piszę, że zaczęłam prowadzić mojego bloga m.in dlatego, że trudno mi było znaleźć w sieci miejsce, gdzie nauczyciel angielskiego mógłby się inspirować. Pomyślałam o swoich początkach w tym zawodzie, gdy mimo studiów i praktyk raczej nie miałam pojęcia co robić z dziećmi, a za to mnóstwo wątpliwości. Mam nadzieję, że mój blog jest w jakimś stopniu pomocą dla takich początkujących nauczycieli, jakim ja byłam jeszcze 6 lat temu.
Gdy już zaczęłam pisać bloga, odkryłam kolejne, o zbliżonej tematyce. Nie jest ich tak wiele jak blogów wnętrzarskich / kucharskich / o dzieciach / o modzie / lajfstajlowych, ale jak widać istnieją! Dziś przedstawię wam 4 takie, które są uzupełniane regularnie, a co ważniejsze, można znaleźć tam mnóstwo przydatnych informacji.
Zaznaczam, że kolejność prezentowania blogów nie jest kolejnością oceniającą!!


agatarybus.pl

Blog prowadzony przez nauczycielkę angielskiego uczącą dzieci głównie w młodszym wieku szkolnym. Znajdziecie tam posty metodyczne, pomysły na lekcje, posty o narzędziach dla nauczyciela, posty poradnikowe, i coś czego nie ma u mnie, a wydaje mi się, że jest bardzo przydatne - posty z radami dla rodziców pokazujące jak wspierać dziecko w nauce angielskiego! Blog prowadzony jest regularnie, wpisy są częste, profesjonalne. 


http://englishdirect-rafal.blogspot.com/


Blog prowadzony przez Rafała, który jest nauczycielem / wykładowcą w NKJO.
Jest to blog raczej dla osób uczących się angielskiego; nie znajdziemy tam wpisów metodycznych czy pomysłów na gry i lekcje, jednakże prezentuję go tutaj, gdyż dzięki temu blogowi można uzupełnić i poszerzyć znacznie swój zasób słownictwa. A kto jak kto, ale nauczyciele angielskiego powinni stale dbać o swój poziom językowy. Rafał lubi posty dotyczące słówek (przynajmniej taki kierunek obserwuję od paru miesięcy). Podaje dużo ciekawych wyrażeń. Najbardziej lubię posty dotyczące słownictwa powszedniego, codziennego. Blog jest bardzo często aktualizowany.


http://zglowynapapier.blogspot.com/

Jest to moje niedawne odkrycie. Autorka prowadzi lekcje angielskiego w przedszkolu. Jej pomysły na zajęcia można jednak z powodzeniem wykorzystać również w młodszych klasach SP. A jest tych pomysłów bardzo dużo. Wszystkie oryginalne i ciekawe. Na blogu znajdziecie mnóstwo linków do innych interesujących materiałów. Wpisy są częste i przyjemnie się je czyta.


Jest to blog prowadzony przez Ioretę. Blog aktualizowany jest codziennie. Znajdziecie tam linki do ciekawych artykułów, filmiki, słownictwo, pomysły na zajęcia dla dzieci. Jest to blog i dla uczących się, i dla nauczycieli. Blog prowadzony jest już ponad 4 lata, tak więc jego zasoby są przebogate! Potrzebne posty pomoże odnaleźć wam spis tagów na pasku bocznym.

Jeśli ktoś z czytających również prowadzi swojego bloga o podobnej tematyce, bardzo proszę o linka w komentarzu, wszyscy na tym skorzystamy!

Komentarze

 1. Dzięki Ania za wyróżnienie. Postaram się odwdzięczyć ASAP :) Poza tym muszę zaktualizować nieco wpis o sobie, ponieważ nie będę pracownikiem NKJA po 30 września... A od 1 września mam nowe zajęcie... równie ciekawe co rozwojowe :) Pozdrawiam wszystkich odwiedzających blog Ani oraz serdecznie zapraszam do siebie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co teraz będziesz robił zawodowo? (jeśli to nie tajemnica) Dalej coś z językiem?

   Usuń
  2. Tak, jak najbardziej z językiem... tylko w trochę innym wydaniu. Zacząłem pracę w MSCDN. Poza tym po godzinach jeszcze trochę prywaty :)

   Usuń
 2. Mój blog nie jest przeznaczony dla nauczycieli, a raczej dla osób uczących się j. angielskiego - chociaż kilka osób zapewniało mnie, że jako angliści często go odwiedzają :)

  Ciekawy wpis, chętnie wpadnę do kolegów po fachu :-)

  Pozdrawiam!

  ___________________________

  http://hone-your-english.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również dziękuje za wyróżnienie :) Bardzo to miłe. Też bardzo lubię Twojego bloga i cenię wpisy :) Muszę szerzej rozejrzeć się po naszym "światku", bo wstyd się przyznać ale nie zaglądam zbyt często na inne branżowe blogi. Myślę, że czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowni nauczyciele,
  Jestem studentką trzeciego roku filologii włoskiej i piszę pracę na temat rytuałów w nauczaniu języków obcych w klasach od I-III.
  Chciałabym się zwrócić do Państwa z gorącą prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, która posłuży mi do analizy statystycznej mojej pracy licencjackiej. Za poświęcony czas serdecznie Państwu dziękuję.
  Poniżej link do ankiety:
  http://www.ankietka.pl/ankieta/142190/rola-rytualow-w-nauczaniu-wczesnoszkolnym.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za polecanie tych blogów, odwiedzam Cie od kilku dni i za każdym razem znajduje ciekawe notki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla osoby, która dopiero zaczyna uczyć, okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobre zestawienie blogów, na pewno z któregoś skorzystam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki za informację, warto wiedzieć co jest dobre.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty