Nowy rok szkolny

Istny szał!! To właśnie od 3 dni obserwuję na moim blogu, a dokładniej na liczniku odwiedzających.
Nie sądziłam, że moje posty z pomysłami na pierwsze lekcje w roku szkolnym wzbudzą takie zainteresowanie! Bardzo się cieszę i dziękuję wam. Liczę na to, że choć połowa z tych zainspirowanych moimi lekcjami będzie tu wracać regularnie!

Nowy rok szkolny rozpoczęłam niemal umierając śmiercią głodową. Wyszłam z domu o 8.00, a wróciłam ok. 17.00, a przez ten czas nic nie jadłam! A to wszystko dlatego, ze już dziś mieliśmy otwierającą konferencję - zazwyczaj mamy tydzień po rozpoczęciu - i myślałam, że będzie krótka, a tymczasem ciągnęła się i ciągnęła, a ja nie wzięłam drugiego śniadania. Ale jak widać dochodzę już do siebie!

Jak tam wasze plany lekcji? Znośne? Jakie macie klasy?
Ja jestem bardzo zadowolona z mojego rozkładu zajęć, a zwłaszcza z faktu, że tylko raz ma na 8.00! Nie znoszę wcześnie wstawać. Nie wiem jak to się dzieje, ale to nie ma znaczenia czy położę się o 20.00 czy o 1.00 w nocy - jeśli wstaję o 6.00, zawsze jestem niewyspana! Natomiast pobudka 3 godziny później robi wielką różnicę, nawet jeżeli idę spać o 3.00 nad ranem!
Dwa razy w tygodniu kończę o 14.15, dwa razy o 12.20, a raz o 11.30 :) Bardzo podoba mi się ten plan :)

Tak jak mówiłam, w tym roku szkolnym mam same klasy z nauczania początkowego plus jedną klasę czwartą. Nie uczyłam czwartoklasistów od dwóch lat, ale już wykopałam swoje pomoce naukowe dla nich.

Co zamierzacie w tym roku robić na tzw. godzinach karcianych / z KN / z art.42? (jak zwał tak zwał, wiecie o co mi chodzi). U mnie w szkole nigdy nie mam wyboru - uczę angielskiego jako j. dodatkowego klasy 1-3, które jako wiodący mają język niemiecki. Oczywiście nie wszystkie, bo zabrakłoby mi godzin karcianych; w tym roku mam obie godziny w klasie pierwszej. Pozostałe klasy wzięły pozostałe dwie anglistki.

Myślałam też, żeby "w czynie społecznym :)" poprowadzić kółko dla czwartoklasistów. Początkowo myślałam o kółku dla dzieci zdolnych, ale patrząc na skład osobowy klasy czwartej, którą będę uczyć, dochodzę do smutnego wniosku, że chyba bardziej się przyda kółko dla uczniów z problemami :/ Zobaczę jeszcze.

Postaram się w najbliższym czasie napisać moje uniwersalne pomysły na lekcję na zastępstwo - sprzątałam szafkę u mnie w sali i znalazłam moje stare pomysły sprzed kilku lat.

Życzę wszystkim nauczycielom mnóstwa cierpliwości i wytrwałości na cały rok szkolny. Nie będzie tak źle - te 297 dni szybko zleci ;)

Komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. dzięki! A Ty odpocznij porządnie przed październikiem :)

   Usuń
 2. Masz ciekawe propozycje na lekcje, to i tłum przybył na Twojego bloga. :)

  Dobry pomysł z zajęciami dodatkowymi dla dzieci. Jak się zdecydujesz na to, jak ono będzie wyglądać, to napiszesz więcej o nim?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci o zajęcia z art.42 czy kółko w czynie społecznym?
   Bo jeśli chodzi o artykuł, to nie ma o czym opowiadać - mam dwie godziny w tygodniu z nimi, więc lecę z podręcznikiem. Co prawda z racji tego, że to język dodatkowy, to nie muszę się tak ściśle trzymać syllabusa i mogę od czasu do czasu zaszaleć z jakimś filmem DVD czy inną taką atrakcją, ale generalnie podążamy szlakiem wytyczonym przez podręcznik.
   Natomiast co do klasy czwartej, to podjęłam już decyzję. Jeden tydzień będą zajęcia dla uczniów słabszych, a drugi dla zdolniejszych. Ewentualnie wg potrzeb będę to modyfikować. Nie mam tyle czasu, aby dzielić to na dwie godziny tygodniowo. Mam też życie poza pracą :)

   Usuń
 3. Oj, przepraszam, że nie określiłam dokładnie - chodziło mi o zajęcia z czwartą klasą. :) Dzięki za napisanie kilku słów więcej. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty