Dziś wytłumaczę się z braku wpisów na blogu! A do tego MY WISHLIST

Oj, zaniedbuję Was ostatnio. Wakacje są, i niby czasu więcej, ale wykorzystuję go na nadrobienie zaległości lekturowo-prasowych, poza tym kto siedział kiedykolwiek z dwuipółlatkiem w domu sam przez 10 godzin dzień w dzień, tej wie, że wakacje w takiej sytuacji to fikcja (w sensie czasu dla siebie). Raczej czuję się jak przedszkolanka na podwójnym etacie (wiecie, że nauczycielki przedszkola pracują 5h dziennie - licząc tylko godziny w przedszkolu).

Zaprezentuję Wam moje ambitne lektury na lato - to tylko te związane (bez)pośrednio z moją pracą, beletrystyki nie będę Wam pokazywać ;)
Do tego jeszcze jedna książka, ale że mam ją w formie ebooka, to przedstawię Wam tytuł i autorów bez zdjęcia: 'Sensy i bezsensy edukacji wczesnoszkolnej" by Dorota Klus-Stańska i Marzenna Nowicka.

'Neurodydaktykę' już przeczytałam i właśnie pracuję nad serią postów dla Was, 'Siedem grzechów głównych...' przeczytałam kilka lat temu, ale chciałam sobie odświeżyć tę lekturę w te wakacje - jest świetna, polecam! A teraz jestem w trakcie czytania zajmującej książki "Błędy pedagogiczne w nauczaniu języków obcych". I jednocześnie czytam na telefonie 'Sensy i bezsensy...' (lubię czytać po parę książek naraz - daje mi to złudne wrażenie, że tym samym oszukuję czas).

Obiecuję, że będę Wam relacjonować te książki, choć nie cierpię pisania recenzji - zawsze mam wrażenie, że nie umiem zachęcić do przeczytania książki i spłycam jej wartość :/ Ale postaram się.

Tymczasem zaprezentuję wam 3 rzeczy z mojej długaśnej WISHLIST. Będą to rzeczy przydatne z punktu widzenia mojej pracy, żadnej prywaty ofkors ;) (Pomyślałam, że to fajna tematyka na szybkie posty-zapchajdziury, kiedy to wiem, że powinnam coś napisać, a nowych pomysłów / skończonych postów brak. Więc od dziś jak zobaczycie post typu WISHLIST, to wiedzcie, że zapewne jestem zbyt zajęta, aby napisać coś porządnego).

Dość gadania po próżnicy, zaczynamy.

NAMBER ŁAN:
Chciałabym kupić (dostać?) tę książkę:
na tej stronie jest pełno propozycji activities powiązanych z nią. Myślę, że świetnie się nada do lekcji kulturowych w młodszych klasach.

2) Do podobnej tematyki nawiązuje poniższa książka:
Mnóstwo ciekawych, interdyscyplinarnych pomysłów do pracy z tą książką tu.

3) i kolejna wariacja na ten sam temat to:ćwiczenia do niej TU.


Teraz parę pytań do Was:

 • Jakie lektury związane z rozwojem zawodowym Wy wybraliście na te wakacje? (może mnie czymś zainspirujecie?)
 • Jakie są Wasze wymarzone rzeczy, które chcielibyście wykorzystać w Waszej pracy?
 • Czy ktoś z Was może coś powiedzieć z autopsji na temat trzech przedstawionych przeze mnie książek z mojej WISHLIST?

Komentarze

 1. Ja intensywnie biegam za moim synkiem, sortuję kształty, układam puzzle, bawię się klockami itp. A później padam albo oglądam Game of Thrones, jakoś mnie wciągnęła, lub mecze. Czytanie i pisanie idzie mi opornie :( Ale za to w zeszłym tygodniu byłam na szkoleniu :) Właśnie wymęczyłam Jak to robią doskonali nauczyciele? (będzie recenzja) i męczę się nad Językiem dwulatka (no ale to nie w temacie nauczania angielskiego). Chciałabym kupić i przeczytać Ocenianie kształtujące w praktyce. W kolejce stoi jeszcze Jak uczy się mózg? (dostałam i spis treści wygląda całkiem ciekawie). Jeśli chodzi o Twoje "życzeniowe" książeczki to nie znam ale wyglądają fajnie. W ogóle jeśli chodzi o książeczki to od nadmiaru głowa nie boli :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też czytam 'Jak uczy się mózg'. Książka daje do myślenia.Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro już dwie osoby polecają tę książkę, to wciągam ją na moją listę 'do-przeczytania'!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty