Dziś wytłumaczę się z braku wpisów na blogu! A do tego MY WISHLIST

Oj, zaniedbuję Was ostatnio. Wakacje są, i niby czasu więcej, ale wykorzystuję go na nadrobienie zaległości lekturowo-prasowych, poza tym kto siedział kiedykolwiek z dwuipółlatkiem w domu sam przez 10 godzin dzień w dzień, tej wie, że wakacje w takiej sytuacji to fikcja (w sensie czasu dla siebie). Raczej czuję się jak przedszkolanka na podwójnym etacie (wiecie, że nauczycielki przedszkola pracują 5h dziennie - licząc tylko godziny w przedszkolu).

Zaprezentuję Wam moje ambitne lektury na lato - to tylko te związane (bez)pośrednio z moją pracą, beletrystyki nie będę Wam pokazywać ;)
Do tego jeszcze jedna książka, ale że mam ją w formie ebooka, to przedstawię Wam tytuł i autorów bez zdjęcia: 'Sensy i bezsensy edukacji wczesnoszkolnej" by Dorota Klus-Stańska i Marzenna Nowicka.

'Neurodydaktykę' już przeczytałam i właśnie pracuję nad serią postów dla Was, 'Siedem grzechów głównych...' przeczytałam kilka lat temu, ale chciałam sobie odświeżyć tę lekturę w te wakacje - jest świetna, polecam! A teraz jestem w trakcie czytania zajmującej książki "Błędy pedagogiczne w nauczaniu języków obcych". I jednocześnie czytam na telefonie 'Sensy i bezsensy...' (lubię czytać po parę książek naraz - daje mi to złudne wrażenie, że tym samym oszukuję czas).

Obiecuję, że będę Wam relacjonować te książki, choć nie cierpię pisania recenzji - zawsze mam wrażenie, że nie umiem zachęcić do przeczytania książki i spłycam jej wartość :/ Ale postaram się.

Tymczasem zaprezentuję wam 3 rzeczy z mojej długaśnej WISHLIST. Będą to rzeczy przydatne z punktu widzenia mojej pracy, żadnej prywaty ofkors ;) (Pomyślałam, że to fajna tematyka na szybkie posty-zapchajdziury, kiedy to wiem, że powinnam coś napisać, a nowych pomysłów / skończonych postów brak. Więc od dziś jak zobaczycie post typu WISHLIST, to wiedzcie, że zapewne jestem zbyt zajęta, aby napisać coś porządnego).

Dość gadania po próżnicy, zaczynamy.

NAMBER ŁAN:
Chciałabym kupić (dostać?) tę książkę:
na tej stronie jest pełno propozycji activities powiązanych z nią. Myślę, że świetnie się nada do lekcji kulturowych w młodszych klasach.

2) Do podobnej tematyki nawiązuje poniższa książka:
Mnóstwo ciekawych, interdyscyplinarnych pomysłów do pracy z tą książką tu.

3) i kolejna wariacja na ten sam temat to:ćwiczenia do niej TU.


Teraz parę pytań do Was:

 • Jakie lektury związane z rozwojem zawodowym Wy wybraliście na te wakacje? (może mnie czymś zainspirujecie?)
 • Jakie są Wasze wymarzone rzeczy, które chcielibyście wykorzystać w Waszej pracy?
 • Czy ktoś z Was może coś powiedzieć z autopsji na temat trzech przedstawionych przeze mnie książek z mojej WISHLIST?

Komentarze

 1. Ja intensywnie biegam za moim synkiem, sortuję kształty, układam puzzle, bawię się klockami itp. A później padam albo oglądam Game of Thrones, jakoś mnie wciągnęła, lub mecze. Czytanie i pisanie idzie mi opornie :( Ale za to w zeszłym tygodniu byłam na szkoleniu :) Właśnie wymęczyłam Jak to robią doskonali nauczyciele? (będzie recenzja) i męczę się nad Językiem dwulatka (no ale to nie w temacie nauczania angielskiego). Chciałabym kupić i przeczytać Ocenianie kształtujące w praktyce. W kolejce stoi jeszcze Jak uczy się mózg? (dostałam i spis treści wygląda całkiem ciekawie). Jeśli chodzi o Twoje "życzeniowe" książeczki to nie znam ale wyglądają fajnie. W ogóle jeśli chodzi o książeczki to od nadmiaru głowa nie boli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekam w takim razie na recenzję szkolenia!

   Usuń
 2. Ja też czytam 'Jak uczy się mózg'. Książka daje do myślenia.Polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro już dwie osoby polecają tę książkę, to wciągam ją na moją listę 'do-przeczytania'!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty