Meg i Mog na Halloween - lekcja 3Zacznę od krótkiego nawiązania do ostatniego meg-i-mogowego posta: znalazłam świetną kartę pracy, rzućcie okiem:meg and mog worksheet
KLIK


Lekcję trzecią poświęcimy tematowi DOM. Potrzebujemy skombinować kilka flashcardów, może macie jakieś w swoich zasobach, a jeśli nie, to na dole postu znajdziecie link do karty pracy, tam są obrazki, tylko trzeba je będzie powiększyć na xero. Chodzi mi o: fridge, bed, TV, cooker, cupboard, table, wardrobe, sofa, chair, mirror, armchair.

Tutaj podgląd rzeczonej karty:meg and mog workshhet
Zaczynamy od przypomnienia fabuły. Możemy puścić kreskówkę, jeśli wcześniej tego nie robiliśmy, ułożyć skserowane strony w odpowiedniej kolejności lub po prostu odczytać książeczkę jeszcze raz.

Następnie na tablicy rysujemy jakiś schematyczny przekrój domu. Możecie się zainspirować tym podanym w karcie pracy; jak dla mnie jest zbyt skomplikowany i po prostu narysuję swój prostszy. Jeśli dzieci znają już nazwy pomieszczeń, można je podpisać na planie. Jeśli nie, to Waszemu wyborowi pozostawiam czy je teraz podpiszecie po angielsku, czy po polsku. Moje nie znają tej tematyki kompletnie, dlatego ja podpiszę pomieszczenia po polsku i angielsku. Następnie będę prezentować im flashe i prosić o umieszczenie na tablicy w odpowiednim pomieszczeniu.

Kolejnym krokiem jest wykonanie ćwiczenia 1b z karty pracy. Dzieci kolorują i wycinają obiekty i wklejają w odpowiednich miejscach na planie domu. Dobrze by było, aby nie odcięły przy tym napisów!

Teraz rozwiązujemy krzyżówkę w celu utrwalenia słownictwa.

Jeśli uczniowie znają przyimki miejsca, możecie je poćwiczyć, przygotowując zawczasu zapas kart pracy. Uczniowie wycinają obiekty i pod wasze dyktando umieszczają je w odpowiednich miejscach w domu. Ewentualnie dyktują sobie to w parach. Coś w stylu: Put the mirror over the armchair in a living room. Moje są na zbyt słabym poziomie i tyle wiedzy na jednej lekcji z pewnością by je dobiło, dlatego na koniec zaproponuję im jakąś grę na utrwalenie słowek, np. starą, dobrą i ubóstwianą Telepatię.


Link do karty pracy: KLIK


Autorką karty pracy jest niejaka Diane Thomas. 


Komentarze

 1. Flashe z wyposażeniem domu można znaleźć tu: http://www.kids-pages.com/folders/flashcards/Furniture.htm :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszyscy Ci będą wdzięczni za ten link Marysiu, dziękuję i ja!

   Usuń
  2. Może dodaj go w treści posta, bo tu mogą nie zauważyć :)

   pozdrawiam

   Usuń
 2. bardzo fajne :)
  a jeszcze przed 11 jakiś fajny scenariusz o Poppy Day :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj będzie ciężko. Coś tam mam, ale na jaki poziom? (bo mam na poziom intermediate i upper)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sprawie reklamy zapraszam do działu Współpraca.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty