Złota dziesiątka 2014 roku

Pamiętacie zeszłoroczne zestawienie? Nadeszła kolej na następne! Oto złota dziesiątka z moich 182 tekstów na blogu:


10. WTF
Całkiem świeży wpis, na tyle kontrowersyjny, że przyciągnął rzesze ludzi z przeróżnych zakątków internetu (nawet z forum o chustonoszeniu dzieci!!!) Po raz kolejny potwierdza się, że posty z grupy 'Nauczycielski lajfstajl" mają ogromną siłę rażenia.

9. Sparklebox
Spadek z miejsca 5, ale nadal jeden z najpopularniejszych postów na blogu. Ciekawe, ile kolorowych tuszy i folii do laminarek zostało zużytych (w słusznej sprawie) dzięki temu wpisowi?

8. 10 pomysłów na zastosowanie flashcards
Zeszłoroczny wpis. W pełnym tytule nieśmiało postawiłam Vol.1, ale póki co Vol.2 jeszcze się nie doczekaliście. Może rok 2015 będzie pod tym względem przełomowy?

7. Jak napisać rozkład materiału
Mój poradnikowy post dla młodych nauczycieli. Cieszę się, że się podobał. Już drugi raz widzę, że posty sierpniowe, te instruktażowe, powodują, że tłumy walą do mnie drzwiami i oknami.

6. Tiger Macmillana
Moje wrażenia ze spotkaniem z tym podręcznikiem jeszcze przed rozpoczęciem pracy z nim przyciągnęły sporo zainteresowanych. Zastanawiające, ilu z nich sięgnęło potem po tę książkę? Może Macmillan jest mi coś winien, a ja o tym nic nie wiem??

5. Liczebniki
Spadek z miejsca 2, ale i tak wysoko! Po raz kolejny zdumiewa mnie fenomen tego wpisu. Naprawdę uważam go za jeden z bardziej przeciętnych na blogu. O co kaman? Czy liczebniki są tak ciężkie do nauki? Odkryłam Amerykę w ich nauczaniu? Oświećcie mnie, jeśli ktoś z was podziela zachwyt tłumów.

4. Pieczątki i naklejki
Spadek z miejsca 1. Myślę, że poprzez ten wpis przyczyniłam się znacząco do rozpropagowania tej metody motywowania uczniów w polskich szkołach.

3. Materiały i pomoce na lekcje świąteczne
Dokładnie to samo miejsce co rok temu. Post typu samograj, wrzucony raz, a profity (gdyby jakieś były) płyną już do końca życia. Szkoda, ze nie płacą tantiem za odsłony :( Na święta zawsze byłby napływ świeżej gotówki.

2. Pomysły na początek roku szkolnego
Awans z czwartego. Jego fenomen i popularność z tych samych powodów, co post z miejsca 3.


AND THE WINNER IS....


1. 4 fajne stronki do nauki angielskiego poprzez piosenki
Zwycięzca, zastanawiam się dlaczego. Odpowiedź brzmi, że trafia pewnie do największej liczby odbiorców, bo nie tylko do nauczycieli, ale i uczących się. Hmmm, może od nowego roku powinnam wprowadzić jakąś tematykę dla uczących się języka, a nie tylko nauczających go... Ale obawiam się, że mogłabym być mało przekonująca w samodzielnej nauce, jako że od dawna nic w tym temacie nie zrobiłam. Przydałby się jakiś nowy językowy challenge, tylko obliczony na moje skromne zasoby czasu... Pomyślimy. Post po raz drugi w złotej dziesiątce, w zeszłym roku na miejscu 6.

------------------

Moi Kochani Czytelnicy, dziękuję Wam, że towarzyszyliście mnie i mojemu blogowi również i w tym roku. Mam nadzieję, że każdy zaglądający tu znajduje coś dla siebie. Cieszę się, że mam z kim się dzielić moimi pomysłami. Dziękuję za każdego lajka i szera na FB. Jestem wdzięczna za każdy komentarz.

Życzę Wam wszelkiej pomyślności w 2015! 

Wasza forever

Rubella

Komentarze

Popularne posty