What does the fox say??? YlvisJuż 2 lata temu ktoś z Czytelników podsunął mi pomysł na wykorzystanie tej piosenki na lekcji, ale jakoś tak zeszło i dopiero teraz się za to wzięłam.

Może to i lepiej, bo ktoś przez ten czas wykonał za mnie tę robotę i to co dziś Wam zaprezentuję to propozycja lekcji przy wykorzystaniu dwóch fajnych materiałów, które znalazłam w sieci. Nie jestem ich autorką, tylko zebrałam je razem i udostepniam Wam linki i pliki, żebyście nie musieli się już z tym męczyć.

Lekcję tę mam zamiar przeprowadzić z okazji Dnia Języków Obcych. W końcu języki zwierzat to są naprawdę obce języki, c'nie? Przeprowadzę ją w piątych klasach.

Na początek mały warm up mający na celu ustalenie, czy uczniowie w ogóle orientują się, że zwierzęta po angielsku nie robią hał, miał i kwa, ale nieco inaczej. Jeśli się orientują, próbujemy od nich wyciągnąć jak to wszystko brzmi po angielsku.

Następnie przechodzimy do puszczenia piosenki.

FORMAT MP3
VIDEO .AVI
VIDEO .MP4

Jednocześnie wręczamy dzieciom karty pracy. UWAGA!!! Znalazłam tam parę błędów! W poleceniu do zadania 3 ma być fox rzecz jasna, a nie fog. I na drugiej stronie w treści piosenki brak apostrofu przy you're. Może jest więcej, ale tylko pobieżnie przejrzałam.

Karta pracy jest czytelna, nie trzeba opisywać krok po kroku jak z nią pracować. Pobierzecie ją stąd.

Na koniec lekcji można odśpiewać piosenkę bez treści, a posiłkując się jedynie taką ładną grafiką ;)
Można ją pobrać z tej strony. Możecie ją nawet kupić za jedyne $30!!

AKTUALIZEJSZYN 2.01.2021

Przygotowałam w Canvie lyrics z obrazkami, w sam raz do śpiewania! kliknij obrazek:
To wszystko z mojej strony. ENJOY!

Komentarze

 1. Nigdy nie zapomnę mojego zdziwienia, a nawet oburzenia, kiedy dowiedziałam się, że język zwierząt nie jest międzynarodowy (a raczej odgłosy, które wydają). Pomysł na lekcję super, na pewno skorzystam. Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja chyba odkąd zaczełam się uczyć angielskiego (a było to dość póżno, w porównaniu do innych języków) wiedziałam, ale uważam, że powinien być międzynarodowy! ;)

   Usuń
 2. Czy mozna to wykorzystac na lekcji z klasą 5 SP? Dają radę? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, bardzo fajny pomysł na lekcję z liskiem, tylko mam problem z pobraniem karty pracy, mogę jedynie zrobić "zoom in" :( Poinstruujesz blondynkę ?:) Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. po prawej bardziej przy dole jest taki przycisk Download the worksheet

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty