Creepy Santa photos lessonTen post czekał dokładnie 11 miesięcy, aby ujrzeć światło dzienne!
Wpadłam na ten pomysł jakoś w okolicach Nowego Roku - perfect timing... 

Ale co się odwlecze to nie uciecze, więc oto jest!

W czasie przerwy (? albo od zeszłego roku nie do końca hehe, skoro n-le mają dyżury) świątecznej bawiłam u rodziców i przegladałam zdjęcia z nie tak odległej młodości.... 

TO przyciągnęło moją uwagę:


tu akurat młodość mojej mamy ;)Gdzie u licha on ma twarz???

W domu od razu wysłałam zdjątko na stronkę http://www.creepysantaphotos.com, niestety do dziś nie otrzymałam potwierdzenia czy pokonało konkurencję i weszło na główną - więc zapewne nie - spróbujemy ponownie tego roku ;)

My, dzieci z lat 80 - a wiem, że moi Drodzy Czytelnicy w znacznej części zaliczają się do tej grupy - możemy się pochwalić naszymi prywatnymi strasznymi Mikołajami z prl-owskich przedszkoli:Rubella lat 6 i Mikołaj w trakcie zmiany płci, tylko nie wiem czy z męskiej na żeńską, czy na odwrót. Uprzedzając pytania - napięcie mięśniowe w dłoniach było u mnie zawsze ok, tutaj chyba po prostu ręce mi opadły na widok Mikołaja...Rubella lat 4, ale ten akurat Santa wygląda całkiem przyzwoicie - w przeciwieństwie do moich kapci ;) Owoc cytrusowy w dobie braku wszystkiego w sklepach musiał być w paczce obowiązkowo!!! A Wy czy dbacie o zdrowie swoich pociech i dajecie im w prezencie cytryny??Lekcja, którą Wam dziś zaproponuję nadaje się raczej dla klas starszych - sami wiecie jakie macie dzieci, ale myślę, że dolna granica to klasy czwarte... No raczej nie polecam jej u trzylatków w przedszkolu ;)
A jeśli chodzi o moje pomysły na to jak wykorzystać ten przebogaty materiał, to językowo może być i w szkołach ponadgimnazjalnych!

Do przeprowadzenia lekcji przygotujcie 10-20 zdjęć z dziwnymi Mikołajami. Albo z wspomnianej wcześniej stronki, a jak nie chce się Wam jej przeglądać (zasoby są przebogate!), to tutaj znajdziecie czyjś subiektywny wybór dziesięciu najlepszych fotek z creepy santas ;)

A tutaj mój subiektywny wybór (wszystkie zdjęcia z creepysantaphotos.com):koszmarny make-up Mikołaja, ale dziecka po lewej bałabym się jeszcze bardziej...


trzymasz ten balon źle
*to zdjęcie nie nadaje się do przedziału wiekowego, o którym wspominałam...To moje pomysły, co by tu z nimi zrobić:


1) "Take me away from him!" - czyli co mówią nieszczęśnicy, których Santa wziął w objęcia. Uczniowie wymyślają krótkie scenki ;) Jeśli macie taki luxus jak internet, możecie pobawić się w jakimś programie graficznym i pododawać dymki z dialogami. Może być np. picmonkey, tam jest opcja dodawania speech balloons / bubbles. Albo toondoo. Albo befunky. Ewentualnie zadać uczniom jako zadanie w domu. Podpisy do zdjęć, które już są nadane na stronie można pokazać potem - czasem są bardziej zabawne niż same zdjęcia ;)


może to dziecko Was zainspiruje?


albo ta dziewczynka?


albo ta ;)


Zgadnijmy, co mówi ten chłopczyk... I'll kill you? You'll be next?

2) w jaki sposób wyrazić prośbę o zabranie z kolan Mikołaja - podobne do powyższego, ale skupia się na okresleniach synonimicznych do help me! - np. Save me! / I don't wanna be here anymore / Rescue me/ Take me outta his laps!potencjalna inspiracja
trojaczki - więcej okazji do językowych ćwiczeń ;)

3) Czego brakuje Mikołajowi?
ustreal beard


face


4) Emocje na zdjęciach
Santa - puzzled? surprised?
kid - bored? indifferent?


mum - jubilant
santa - awkward
kid - miserablebaby - enlightened...? 


Santa - putting up a bold front
babies - jaded...?


boy - hatred


5) Class-poll - the creepiest Santa ever!ten ma duże szanse na wejście do finału...
Santa - Rasputina może ten?

nie wiedziałam, czy dać go do kategorii What's missing? (--->mouth), w końcu wrzuciłam tu ;)


6)  Unwitting (?) child molester - kategoria poza konkursem, nie wykorzystujcie jej na lekcjach

bez komentarza...

Wystarczy w tej ostatniej kategorii... zapewniam Was, że jeszcze ich tam trochę jest.Czekam Na Wasze pomysły na zastosowanie tych klimatycznych zdjęć!Komentarze

 1. Oooo, cudowne!!! Kiedyś się natknęłam na tę stronkę i rżałam jak młoda klacz ze śmiechu! W Twoim zestawieniu wygrywa Mikołaj molestujący, boski! A, na zdjęciach z trojaczkami lala też lekko "creepy", heh. Wykorzystam na bank na lekcji z dorosłymi, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niektóre są rzeczywiście creepy! ciekawe podejście do tematu:) i dużo śmiechu.

  OdpowiedzUsuń
 3. popłakałam się ze śmiechu. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 4. pomysł świetny, szkoda ze mam same 1sze klasy SP... sama miałam zdjecie creepy - mikołaj w masce, a moja mina to zamykające się oczy, wiec tez wyglada jak jakies opetanie:)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Boskie! Też się uśmiałam! Dzięki!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. : DDD
  teraz bede miala koszmary!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty