Krynica wiedzy, kaganek oświaty - TWINKL.CO.UK
http://www.twinkl.co.uk/
Dam sobie rękę uciąć, że nie raz słyszeliście o tej stronce. Dziś przekonam Was, że posiadanie subskrypcji tam jest MUSTem dla każdego nauczyciela angielskiego uczącego w klasach 1-8 oraz przedszkolu.


Na pierwszy rzut oka strona wydaje się zorientowana na przedszkolaki lub klasy 1-3. Przynajmniej ja tak ją odbierałam, gdy zaczęłam z niej korzystać parę lat temu. Badzo kolorowa, ładne grafiki, prosta, czytelna czcionka... Tymczasem twinkl niejednokrotnie podkręcił moje zajęcia dla klas 5 lub 6, z pewnością da radę i z 7 oraz 8.


Najpowszechniejszym użyciem jest oczywiście ściąganie gotowych materiałów. Wiele jest bezpłatnych, jednak aby uzyskać dostęp do innych, należy mieć wykupiony abonament. Występuje on w kilku wariantach. Dobra wiadomość to taka, że możecie poprosić o wystawienie faktury na szkołę! Należy wtedy indywidualnie skontaktować się z polskim przedstawicielem Twinkl, najlepiej zrobić to przez polską grupę na FB - piszemy priva do admina grupy. Można też zrobić to bezpośrednio ze strony poprzez Customer Service, ale łatwiej przez fb. Faktura jest wystawiana po polsku i w polskiej walucie, przesyłana mailem. Fakturę można opłacić przelewem międzynarodowym (kosztowne!) albo poprzez PayPal. Można płacić też z konta nauczyciela i nadal otrzymać fakturę na szkołę, ale takie szczegóły należy uzgodnić indywidualnie przed dokonaniem opłaty. 

Myślę, że po tym wyjaśnieniu kwestie finansowe, które Was mogły ewentualnie zniechęcić nie są już problemem i możemy się zabrać za penetrowanie strony. Spędzicie na niej długie godziny!

Wchodzimy na stronę. Możemy wybierać materiały wg naszych potrzeb, jako rodzice, opiekunowie czy nauczyciele, albo wg wieku dziecka. Nie jesteście nauczycielami, nie macie nic wspólnego z angielskim? Nie wiem w takim razie co tu robicie :), ale i dla Was się coś znajdzie. Mnie na przykład zaskoczyło mnóstwo materiałów na czas ciąży!!


http://www.twinkl.co.uk/resources/parents/parents-pregnancy/2


To w ramach ciekawostki, bo jednak skupimy się na materiałach do nauki języka. Na twinklu znajdziecie też materiały polskojęzyczne, bardzo przydatne przy planowaniu wystroju klasy lub po prostu pomocne w nauczaniu, oraz anglojęzyczne dla nauczycieli przedszkola, ja jednak skoncentruję się na tym, co mnie przydaje się w pracy.


Kliknijny na kategorię AGE 7-11 i zobaczmy co tam mamy:


Klęska urodzaju, bo nie wiadomo, w co tu klikać, TYLE DOBRA!!! Na pierwszy rzut oka widać, że są materiały i do organizacji pracy w klasie, i do zarządzania grupą, i do różnych przedmiotów, które można wykorzystać przy wszelakich projektach CLIL. Wybierzmy kilka przykładowych. 

Zacznijmy np. od Earth and Space w kategorii Science.To właśnie w tym dziale znalazłam fantastyczne materiały dla klasy 6! Gdy omawialiśmy układ słoneczny na lekcji. Skorzystałam z prezentacji w PowerPoincie oraz kart pracy, aby upgrade'ować moje lekcje. Wyszło naprawdę super!

W dziale Classroom Management polecam Waszej uwadze Certificates and Awards, na pewno nie będziecie rozczarowani:
Przy korzystaniu z twinkla musicie zainwestować w kolorową drukarkę i laminator, ale drugie tyle materiałów jest w formie cyfrowej - prezentacje, flesze itp. i można je wyświetlać za pomocą rzutnika. Przy drukowaniu świetnym rozwiązaniem jest opcja ink-saving eco format.

Oczywiście można też wyszukiwać interesujące nas tematy korzystając po prostu z wyszukiwarki u góry.

Polecam waszej uwadze też działy Story Primary Resources. Są w kategorii przedszkolaków, ale znajdziecie tam książęczki i historyjki, które często omawia się na lekcjach angielskiego: Gingerbread, Gruffalo, Hungry Caterpillar, Goldilocks, Little Red Riding Hood i wiele innych. Do niektórych bajek dołączone jest nagranie! To brytyjski lektor odczytuje treść. Wpiszcie w wyszukiwarkę audio narrated story


Oto inne moje ulubione materiały (to tylko wycinek tego, co załadowałam ze strony):

KULTURÓWKA 💖 (od czego innego mogłabym zacząć?? :)KLIK


KLIK


KLIKKLIKKLIKKLIK
KLIK

KSIĄŻECZKI DLA DZIECI  📚
KLIK

KLIK
KLIK


KLIKDear Zoo - KLIKRÓŻNE 💣KLIK
KLIK
KLIKTe kartę pracy drukuję w wersji B&W i wykorzystuję na lekcji przy nauce spellingu! KLIK
KLIK


Więc jak widać materiały są różnorodne - karty pracy, prezentacje, maski, kukiełki, mapy, modele 3D (extra!!), tematyka też przebogata.

Bardzo podoba mi się, że twórcy strony pakują materiały w poręczne pliki typu .zip, tzw. RESOURCE PACK, dzięki czemu można za jednym zamachem załadowac pełno materiałów na ten sam temat. Powyżej przedstawione to części następujących resource pack'ów:Jeśli chcielibyście udoskonalić materiały dostepne na stronce, albo może jakimś dziwnym trafem nie znaleźliście tego, o co Wam chodzi, to twinkl oferuje badzo przydatne narzędzie, jakim jest Twinkl Create. Możecie dzięki niemu wyczarować własne flesze i wordcardy, podpisy, dyplomy, worksheety, a także pomoce interaktywne! Na stronie dostepny jest tutorial z instrukcjami jak pracować z kreatorem, więc nie ma obaw, że czegoś nie będziecie wiedzieli. Twinkl oferuje też dział Imagine, gdzie codziennie pojawia się inne zdjęcie. Może być wykorzystane nawet z maturzystami przy przygotowaniach do matury ustnej - lub innego egzaminu ustnego, bowiem do zdjęcia dołączone są propozycje pytań pod dyskusję, a także różne activities!

to nie jest zdjęcie z działu Image :), tylko moja ręka z kubkiem, który dostałam na II Zlocie Anglistów ;)

Komentarze

 1. Musiałam naprawdę wypaść z obiegu skoro nie znałam tej strony, ale już się zapisałam i pościągałam, co darmowe :). Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wierzę!!! Co za niedopatrzenie :)) No to musisz koniecznie nadrobić!!

   Usuń
 2. Uwielbiam twinkl - nie raz uratowała życie i wypełniła głowę inspiracjami. Mam to szczęście ze moja szkoła ma wykupiony abonament Platinium, który daje nieograniczone możliwości!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałam ten abonament, ściągałam aż miło :))

   Usuń
 3. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty