Pocztówki (???) z aliexpressPamiętacie ten wpis? KLIK  Dalej zdarza mi się kupować pierdoły na aliexpress, głównie papiernicze. Szukając czegoś dla siebie, natknęłam się na pocztówki, które jednak z pocztówkami w naszym wyobrażeniu, a przynajmniej w moim, nie mają nic wspólnego.


Przede wszystkim, większość z nich jest za mała, by skreślić tam choćby 3 zdania. Po drugie, nie mają układu pocztówki, np. miejsca na adres. Po trzecie, ich kształt na pocztówkę jest co najmniej niestandardowy. A jednak są piękne i mi to wystarczyło, żeby je kupić. Pomyślałam, że nadadzą się na zakładki do książek. Uwielbiam zakładki i mam ich trochę. Te byłyby bardzo niestandardowe. Kupiłam więc koty i roślinki.


to tylko kilka, w zestawie jest więcej


Co do wykonania, są to obrazki, jakby akwarele na sztywnym papierze, porządnie i estetycznie wykonane, żadna tam NOMEM OMEN chińszczyzna. :) Około 30 w opakowaniu. Tematyka przebogata. Poza wspomnianymi roślinami i kotami mam też zimne przekąski, szaszłyki i obiekty codziennego użytku.
W drodze z Chin są fastfoody :) A na stronie znajdziecie też inne. Wszystkie wydają się piękne i godne uwagi. Cena nie jest wygórowana, wynosi ok 15 zł za zestaw. Przypominam, że na aliexpress wysyłka często jest za darmo (ale musicie dopatrzeć na stronie z ofertą), nie trzeba mieć konta walutowego czy innych cudów - ja płacę normalną kartą płatniczą. 

Rośliny i koty pozostają zakładkami, natomiast pozostałe świetnie nadadzą się jako pomoc dydaktyczna :)


Co można z nimi zrobić?


1. Flashcardy
Chyba zbyt oczywiste, żeby się w to zagłębiać. Doróbcie wordcards i możecie łączyć w pary.

Prezentować obrazki można tradycyjnie, po prostu je pokazując, lub odwracając je obrazkiem w swoją stronę - tak aby uczniowie widzieli tył  - po kształcie odgadują, co to jest.
Np. czy Wy wiecie co to jest tu?*


2. Zabawa w sklep / restaurację
Tu również Ameryki nie odkryłam. To jest sam nasuwający się pomysł. Ale często takie są najlepsze.

3. Szukanie różnic / podobieństw
W sumie koty też byłyby fajne na lekcję - są do siebie podobne, ale jednak różnią się tym i owym - można znajdować różnice, przygotowywać opisy, porównywać itd.kilka wybranych


4. Słowniczek
Młodsze dzieci mogą odrysować kształty i same ozdobić środek, tworząc w ten sposób swój słowniczek obrazkowy.

Można też odrysować kształt, a środek wypełnić nazwą przedmiotu - to dla tych, co nie lubią rysować czy kolorować. Jeśli kontury były narysowane ołówkiem, można go potem wymazać i wygląda to intrygująco.

5. Wybierz i uzasadnij
Zestaw z przedmiotami nadaje się na fajny speaking: wybierz 3, które są Ci niezbędne do szkoły / w domu / rano / w dniu wolnym i uzasadnij. Coś typu island survivalMam tez kilka pomysłów na inne zestawy, które planuję sobie zakupić - wtedy zrobię osobny wpis.

A Wy jaki jeszcze dostrzegacie potencjał w tych POCZTÓWKACH?
(Sugerowałabym zalaminowanie obrazków. Są co prawda na sztywniejszym papierze, jednak przy intensywnym użyciu mogą się zniszczyć.)*Komentarze

  1. Poprosze o linki do aukcji z przedstawionymi pocztówkami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty