Lekcja na Dzień Matki i Ojca dla pierwszaków - online

 Dość szybko udało mi się przestawić na rzeczywistość online, i chociaż adaptacja lekcji i materiałów na wirtualne warunki zajmuje sporo czasu, sprawia mi to przyjemność. 

Zbliża się Dzień Matki, a to co w Bugsach Team 1 średnio mi podchodzi pod lekcję online, tak więc sama na szybko zrobiłam coś dla moich pierwszaków, może też skorzystacie. Nie są przeznaczone do wydrukowania, więc mogłam poszaleć z innym tłem. 

Lekcję rozpocznę od prezentacji słownictwa, dobrałam 5 przypadkowych słów. Zrobiłam do tego celu flesze w canvie, najpierw z podpisami, a potem bez, w formacie pdf - udostępniam ekran i wolno przesuwam w dół, mamy takie odsuwanie po trochu jak z tradycyjnymi fleszami. 
Następnie wyświetlam tablicę z wszystkimi tymi słowami i można się bawić w liczenie, I spy, opisywanie i zgadywanie i co jeszcze przyjdzie Wam do głowy.
Potem wysyłam dzieciom link do karty pracy na liveworksheets: KLIK, wcześniej im to wyświetlam i pokazuję, na czym polega taka interaktywna karta pracy. 
Potem przechodzimy do nauki piosenki: 

A na koniec, gdy ja się już wyłączam, a oni mają czas na pracę własną, zostają z instrukcją, jak zrobić prostą kartkę dla rodziców, podaję im też przykładowe zwroty do wpisania, np. Thank you, Mum and Dad! I love you!


Wszystkie materiały do pobrania tu KLIK

Komentarze

Popularne posty