Koło kulturowe: lekcja 2


 


Zrobiłam sobie plan zajęć przed rozpoczęciem roku szkolnego, ale traktuję go bardzo roboczo i swobodnie po nim skaczę starając się jednak zachować jakąś logikę. Przygotowałam sobie wtedy listę dostępnych materiałów, ale w efekcie i tak 70% rzeczy przygotowuję od zera. Podobnie w przypadku mojego drugiego kółka Language Through Art. Tym sposobem, spędzam na opracowaniu tych 2 lekcji tygodniowo jakieś 3-4 godziny. A czasem i więcej. Mam jednak nadzieję, że przygotowane przeze mnie pomoce przydadzą się Wam. Na koniec roku szkolnego przygotuję wpis z całym rozkładem materiału i linkami do wszystkich postów i materiałów. 


Dziś przedstawię lekcję drugą z koła kulturowego. Lekcja 1 tu KLIK, ale na blogu są już dwie inne lekcje, które przeprowadziłam na tych zajęciach: na czas około 1 listopada  KLIK i Thanksgiving TU.  

Na tej lekcji skoncentrowałam się na różnicach między UK a USA. 

Rozpoczęłam od wyświetlenia prezentacji z Twinkla, jeśli nie macie płatnej subskrypcji, to pamiętajcie, że raz w tygodniu jeden materiał możecie pobrać za free. Prezentacja tu KLIK. Następnie obejrzeliśmy film:
Który zatrzymywałam bardzo często, żeby skomentować. Filmów tego typu jest na YT mnóstwo, ale do tego możecie pobrać kartę pracy z mojego konta na TeachersPayTeachers KLIK albo TU
Podobne ćwiczenia znajdziecie też w starej, zapomnianej książeczce, do kupienia za całe 5zł np. tu KLIK. Bardzo jest fajna, polecam! 
Komentarze

Popularne posty