Prosty pomysł na lekcję o jedzeniu

  Nie ukrywam, że ten pomysł jest pod książkę Brainy 5, unit 4, ale może i inni skorzystają* Szybki, łatwy, minimum przygotowania, maksimum satysfakcji i radości uczniów.

W lekcji kulturowej w tym unicie uczniowie poznają street food z różnych stron świata. W podręczniku i ćwiczeniach znadziecie 2 teksty w tym temacie. 


1. Jako warm-up robimy Kahoota.

Przygotowałam go własnoręcznie - częstujcie się KLIK. Uczniowie są zdumieni, ponieważ kompletnie nie kojarzą większości potraw, ale właśnie o to chodzi - rozbudzamy ich ciekawość, wyjaśniamy, że zapoznają się z tekstami oraz filmem, aby dowiedzieć się co i gdzie jest jedzone, a na koniec lekcji zrobimy tego samego kahoota ponownie. 

2. Czytamy teksty - tzn uczniowie czytają, tu już inwencję na wprowadzenie readingu pozostawiam Wam - albo najpierw oglądamy film. Sami wiecie jakich macie uczniów i na co zwrócić ich uwagę, jakie słowa wprowadzić przed czytaniem / słuchaniem / oglądaniem, jakie omówić po. Znalazłam superfilmik na yt, z napisami, fajny, użyteczny, prosty English w codziennych sytuacjach: 


I na koniec robimy kahoota ponownie 😀
* Kilka tekstów w temacie, jeśli chcecie go przeprowadzić, a nie macie Brainy, albo uczycie na innych poziomach:

- B2: klik

- A1: klik

- 4 różne poziomy (ten sam tekst): klikKomentarze

Popularne posty