Bugs Team 1 unit 3 - części ciała

 


Wiem, że z ogromnym poślizgiem, nie wiem kiedy ten czas tak zleciał, że już grudzień i jestem już w połowie 3 unitu!

Spieszę z pomysłami na uatrakcyjnienie zajęć:


PIOSENKI:

1) tę wprowadzam od 1 lekcji, jako warm-up, po odsłuchaniu i odegraniu ruchów pytam dzieci, jakie części ciała były w piosence (hands, feet, arms, hips) i porównujemy z flashcardami do unitu. 2) piosenka taka dosyć energizująca, dzieciom się podoba, są w niej różne części ciała:


Wykorzystuję jako przerywnik między statycznymi zajęciami. 

WARM-UP:

1) to jest moje wprowadzenie do lekcji drugiej, można się przy nim poruszać, poznać inne niż podręcznikowe części ciała, sprawdzi się też jako warm-up czy podsumowanie na dalszych lekcjach w unicie. PREZENTACJE:

1) prezentacja mojego autorstwa, dzięki której policzymy części ciała zwierząt i sprawdzimy, czy podpisy są zgodne z rzeczywistością. Wprowadzam ją po piosence I've got a head w lekcji 2. Do pobrania tu KLIK

2) prezentacja typu What is missing od Dominiki z Funglish:3) oraz moja - też What is missing:POBIERZ

4) po historyjce, w której pojawia się trochę nowych owadów, oglądamy moją prezentację, wprowadzając nazwy kolejnych bugsów:


Do pobrania KLIK

5) prezentacja do tematu o zmysłach: składa się z 3 części:

1️⃣ – określamy, jakich zmysłów użyjemy, by poznać rzecz z obrazka
2️⃣ – decydujemy, jak można doświadczyć danej rzeczy – uzupełniamy pytanie i odpowiadamy
3️⃣ – decydujemy, co można zobaczyć / usłyszeć itd w różnych miejscach – uzupełniamy zdania. Po każdym miejscu podsumowanie – swobodna wypowiedź na podstawie wcześniejszych zdjęć lub własnych pomysłówkliknij, żeby pobrać KLIK

INNE:

1) Oto dwa narzędzia, które powstały w czasie pandemii i nauczania zdalnego, a które zawsze robią furorę czy to lekcja on-, czy offline. Korzystam z nich na lekcji 3 po wysłuchaniu historyjki. Ale można ich użyć właściwie w każdym momencie, będą świetne np. na powtórzenie.

Kręcimy górnym kółkiem w celu wybrania części ciała, następnie dolnym, żeby sprawdzić ile ich ma być - rysujemy potwora. Można na tablicy, wtedy pojedynczy uczniowie przychodzą i dorysowywują, albo może każdy indywidualnie na kartce przed sobą. 

KLIK KLIK

2) lekcja 5 to zmysły, wiem, że opornie to idzie. Moim uczniom pomaga bardzo ten filmik:3) a także ten:


4) rysujemy jak Picasso utrwalając nazwy części twarzy. Byłam przekonana, że już się tym z Wami dzieliłam, chyba na fp, ale nijak nie mogę znaleźć.


Jest to jeden slajd z prezentacji o Pablo Picasso w ramach mojej innowacji Language Through Art.

Rzucam wirtualną kostką, jeśli gramy online, ale najlepiej wychodzi jeśli jednak dzieci grają indywidualnie w realu i mają swoje własne kostki i rysują swoje picassowe twarze wg instrukcji w powyższej tabelce. Zawsze się udaje, uczniowie uwielbiają. KLIK do slajduKomentarze

Popularne posty