Kalendarz Maturzysty, Kalendarz Ósmoklasisty

Post o rodzinie królewskiej musi poczekać, bo koniecznie muszę Was zaznajomić z moim nowym pomysłem.Przygotowujecie kogoś do matury? Egzaminu Ósmoklasisty?
Jeśli tak, myślę, że i Wam, i uczniom może się przydać to, co dziś przedstawię.

Ja uczę w tym roku szkolnym do obu tych egzaminów. Od 2 lat uczę córkę dobrej koleżanki, tak po znajomości, bo z korkami skończyłam dawno temu. Ją przygotowuję do rozszerzenia. Natomiast w szkole w czynie społecznym trzaskam 2h lekcyjne kółka do examu 8klasisty - jest to mega karkołomne zadanie, bo to są osoby z mojej grupy z 8 klasy, które mają wiodący niemiecki, a ja mam z nimi angielski jako dodatkowy. Nie wiem co ich tak zaczarowało - moje lekcje? Osobowość? Sylwetka? ;) W każdym razie w deklaracjach wpisali angielski, choć mieli pisać z niemieckiego.

Stoi przed nami więc niezły challenge, ale są zmotywowani i bystrzy, więc myślę, że jakoś to będzie.

Nie lubię uczyć typowo pod egzamin, to dla mnie bardzo odbiega od nauki żywego języka, no ale czasem jak widać nie ma wyjścia. Presja czasu jest ogromna (zwłaszcza w przypadku E8), więc podstawą jest sprytne i efektywne rozplanowanie nauki. Pomogę Wam w tym! Na końcu posta znajdziecie linki do 2 kalendarzy google mojego autorstwa. Jest tam oznaczony już cały plan nauki, a ja sukcesywnie będę dodawać tam materiały (takie, nad którymi nie ciążą prawa autorskie). Możecie korzystać sami przygotowując uczniów lub polecić im linki w celu samodzielnej nauki.

Zainspirowałam sie tymi książkami.

Minęły lata, a one nic nie straciły na wartości. Z kalendarza maturzysty sama się uczyłam. Uwielbiam go i do dziś dręczę niektórymi ćwiczeniami uczniów. Wiem, że są coraz to nowsze repetytoria, ale ja lubię stare i sprawdzone rzeczy. Mój stały zestaw na maturę rozszerzoną to Virginia Evans FCE Use of English, past papers oraz tony ćwiczeń leksykalno-gramatycznych z różnorakich źródeł. Do mówienia polecam TO.

Przy tworzeniu kalendarzy wspierałam się informatorami CKE, żeby mieć pewność, że nie pominęłam żadnego istotnego zagadnienia. Jeśli macie jakieś sugestie, propozycje, piszcie tu w komentarzach lub na fanpejdżu.


KALENDARZ MATURZYSTY

KALENDARZ ÓSMOKLASISTY

Jeśli myślicie, że to suche słownictwo i gramatyka - nie lękajcie się! Bedę dodawać też listeningi, czytanki i różne inne skille.


Komentarze

  1. Ania coś przy pliku pr sim i cont . doc pyta o uzyskanie dostepu, chyba musisz w ustwieniach to gdzies zmienić :) Reszta - zwykłe linki - śmigaja :) Super robota :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dzięki Ada, już zmieniłam, nie trzeba już prosić o dostęp, pliki są ustawione jako publiczne

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty