Dzień Języków Obcych 2019
Witajcie po przydługiej przerwie. Nie będę Wam tu tłumaczyć, czym jest początek roku dla nauczyciela w kontekście wolnego czasu, przejdę od razu do sedna - zapraszam do skorzystania z mojego pomysłu na obchody Dnia Języków Obcych.

Pomysł polega na skanowaniu kodów, pod którymi znajdują się użyteczne linki typu słowniki online, lyricstraining, ogólnie różne strony uprzyjemniające naukę angielskiego. Drukujecie, ewentualnie laminujecie kody i robicie z nimi co chcecie. W oryginalnym pomyśle uczniowie odszukiwali kody w szkole, wywieszone na ścianie, i odczytywali je telefonami ofkors, ale poza tym możecie użyć ich na różne inne sposoby, i nie tylko w DJO:
1) rozdawać jako bonusy dla aktywnych, zwycięzców (g)rywalizacji itp
2) zamiast w szkole - rozwiesić w sali tylko
3) randomowo dawać po jednym - pozwalać losować w DJO
4) zrobić z nich gazetkę ścienną
5) uczynić z nich skarb do zdobycia w Escape Roomie z okazji DJO (jeśli znajdę czas, to go dla Was przygotuję)

Zainspirowałam się w całości pomysłem Superbelfrów, oryginał tu KLIK, ale:
1) nigdy nie przeglądnęłam ich kodów, więc nie wiem co tam wymyślili, stąd moje pomysły pod kodami są zupełnie moje własne
2) oryginalny post jest sprzed 6 lat, więc możliwe że część oryginalnych kodów odsyła do nieistniejących lub nieaktualnych materiałów.

Tutaj plik z kodami, jest też legenda z opisem dla nauczycieli KLIK

Jeśli śledzicie mój fp, to wiecie, że od ponad tygodnia mamy tam akcję wrzucania piosenek w różnych językach, które stworzą fantastyczną wiązankę na DJO - my puszczamy co roku na przerwach przez radiowęzeł, uczniowie wszyscy klas 1-8 uwielbiają. Poniżej moje pomysły sprzed lat na to święto:

2013

2014

2015

2015 (2)

Komentarze

Popularne posty