Language through art - lekcja 2 i 3 - podstawowe słownictwo związane ze sztuką
Kolejne dwie lekcje moich zajęć Language Through Art poświęciłam wprowadzeniu podstawowego słownictwa. Jak już wspominałam, jest to klasa bardzo słaba dydaktycznie, trudna do opanowania, dlatego jeśli oczekujecie angielskiego na poziomie A2 i wyżej, to niestety nie tu. Ale pomysły są uniwersalne, i myślę, że dacie je radę zaadaptować do Waszych, miejmy nadzieję bardziej sprzyjających, warunków. 

Na drugiej lekcji wykorzystałam karty obrazkowe, które prezentowałam w tym wpisie KLIK -  w końcu po trzech latach się przydały! Przy ich pomocy powtórzyliśmy podstawowe słownictwo, następnie wyświetlałam po kolei obrazy, z których te rzeczy pochodzą, a zadaniem uczniów było głośno powiedzieć dane słowo, jeśli zauważyli tę rzecz na którymś z obrazów, czyli np. cat, gdy zobaczyli dokładnie tego kota na obrazie. Obrazy do wyświetlenia do pobrania tu: klik

Następnie zagraliśmy w I spy, z powyższej prezentacji wybrałam obrazy z dużą ilością szczegółów i podawałam pierwszą głoskę angielskiej nazwy jakiejś rzeczy - uczniowie podawali wszystko, co umieli nazwać na daną literę.

Na następnych zajęciach skoncentrowaliśmy się na słownictwie poświęconemu sztuce - pomogła mi w tym świetna prezentacja z Twinkla. Teraz mała dygresja. O Twinklu bardzo dużo napisałam TU. Miałam szczęście i kilkukrotnie załapałam się na gratisowe subskrypcje, ostatnia podczas wiosennego lockdownu. No ale skończyła się, a ja, choć pobrałam dużo materiałów na zapas, odkryłam, ze jest tam jeszcze więcej skarbów, zwłaszcza w kontekście tego właśnie kółka językowego - Twinkl ma naprawdę niesamowite materiały przydatne na takich zajęciach. Nigdy wcześniej nie kupowałam subskrypcji dlatego, że można było to zrobić tylko w opcji za cały rok z góry i kwota była przez to duża, ale od jakichś kilku miesięcy można płacić w systemie miesięcznym i wychodzi to mniej boleśnie, można w każdej chwili zrezygnować - skusiłam się i nie żałuję, korzystam z Twinkla namiętnie, nie tylko na tych zajęciach, przydaje się też BARDZO w klasach 1-3. Używam też dla własnych dzieci. Mam tę najtańsza opcję - Core - koszt ok 19zł/mc, mnie wystarcza. Wiadomo, że jak zapłacicie z góry za rok, to wyjdzie korzystniej. Ale mnie tak pasuje.

Jak już jesteśmy przy płatnych serwisach, to mam też abonament na wordwallu, również ten najtańszy plan, ok 15 zł, łatwo można zawiesić np. na czas wakacji. Wordwall również jest u mnie często w użyciu, przydaje się bardzo w dobie zdalnego nauczania. Używam go też do celów prywatnych. 


Wracając do tematu - prezentacja Twinkla wprowadziła nas w słownictwo dotyczące materiałów, przyborów, podstawowych rodzajów sztuki - obejrzeliśmy kilkukrotnie i powtarzaliśmy słownictwo, następnie przećwiczyliśmy je przy pomocy ćwiczenia, które specjalnie do tego celu wykonałam właśnie w wordwallu:Czwarta lekcja poświęcona była rozpoznawaniu malarzy poprzez jakieś charakterystyczne w ich obrazach cechy, ale o tym więcej w kolejnym wpisie.

Komentarze

Popularne posty