Lekcje na Christmas


 
Wiem, że już zapewne wszyscy przeprowadziliście lekcje świąteczne w tym roku, mam nadzieję, że rownież z wykorzystaniem moich materiałów, bo dzieliłam się intensywnie na różnych grupach i oczywiście fanpage'u, ale zostały jeszcze 2 dni nauki, więc może jeszcze ktoś skorzysta, a nawet jeśli nie, to chcę mieć to wszystko w jednym miejscu na przyszłość. 

Nie cierpię Świąt, nienawidzę świątecznych lekcji. Zawsze radziłam sobie w ten sposób, że w 1 klasie zlewałam temat, w 2 robiliśmy 1 część The Snowman, a w 3 - The snowman and the snowdog. Snowmana uwielbiam, więc dało się przeżyć. W tym roku nie da się z oczywistych względów, a jednak podstawa programowa patrzy na mnie z wyrzutem... Poprosiłam na innych grupach o pomoc. Otrzymałam ją: mnóstwo fajnych linków i materiałów. A jednak nie skorzystam.

1) część z nich to samo słownictwo, ładnie podane, ale nic poza tym, a ja dla 2 i 3 klasy chcę czegoś więcej

2) część jest płatna, no ale nie będę wszak dokładać do interesu (moja lekcja to jakieś 38 zł na rękę - witamy w szkole - a płatne materiały są za około 20 zł - no sorry ale nie)

3) zrobione pod inne dzieci, a nie pod moje 😃

No więc wymyśliłam sama. Polecam zwłaszcza dla 2 klasy, uczącej się z Bugs Team, bo wplotłam zgrabnie przyimki miejsca. Enjoy!  klik
UWAGA: jest tam karta pracy w ostatnim slajdzie, ale jeśli Wasze dzieci skorzystają z linka w prezentacji, to ich wyniki będą przychodzić na moje konto, dlatego podam Wam link do tej karty na liveworksheet (btw, czy wiecie, że istnieje coś lepszego niż liveworksheet? - o tym już niebawem), żebyście mogli wygenerować custom link dla siebie: tutaj
Niesiona falą sukcesu, bo moja prezentacja bardzo się spodobała, machnęłam jeszcze dwie inne świąteczne, o jednej będzie osobny wpis. Tutaj wrzucam do klasy 1. Nic mnie nie powaliło na kolana z tego co oferuje podręcznik, zwłaszcza, że pomysły tam nie były przecież stworzone z myślą o lekcji online. Ale wśród poleceń na różnych nauczycielskich grupach znalazłam dwa fajne filmy na YT, i zgrabnie wplotłam je w mój pomysł na lekcję. 

Staram się zawsze, aby moje materiały to nie była wyliczanka ze słówek i ewentualnie jedna jakaś gra typu what's missing, chociaż ją bardzo lubię - no ale ileż można. Lubię wymyślać coś bardziej angażującego, dlatego w prezentacji dla pierwszaków jest I spy, How many, Magic Eye (tutaj wyjaśnienie, jeśli ktoś nie zna), odgadywanie po cieniach. 

Tutaj prezentacja KLIK

Komentarze

Popularne posty