Bugs Team 3 - unit 2: części ciała zwierząt


 

Pewnie już zaczęliście, ja dopiero kończę w tempie ślimaczym unit 1 😳

Co mamy w unicie 2?W lekcji 1-2, po wprowadzeniu nazewnictwa określającego części ciała, gramy w Baamboozle:

klik


Można też rzecz jasna wykorzystać podczas powtórki na koniec unitu. 


W dowolnym momencie unitu zadaję też zagadki, pisałam o nich więcej tu KLIK. We wpisie, który ma już!!!! 9 lat!!!! Więcej niż moi uczniowie 😭😭

Szczodrze korzystam ze zdjęć, o których wspominałam w poprzednim wpisie (KLIK), tym razem koncentrujemy się rzecz jasna na częściach ciała, np. zapytuję czy delfin ma skrzydła itd w celu drylowania krótkich odpowiedzi z have got/has got etc.


Idąc z duchem wellness 😆, proponuję na lekcji 2-3 technikę relaksacyjną. Uczniowie mają się rozsiąść wygodnie, najlepiej to zrobić na dywanie, ale ja mam 29 (!!!) osób w klasie, więc żaden klasowy dywan nie wystarcza dla takiej ciżby. Mają słuchać, nic nie mówić, starać się zapamiętać swoje wyobrażenia. I następnie ja spokojnie i powoli, hipnotyzująco opowiadam coś tego typu:


You are an animal and you live in the sea. What animal are you?...... You're not in the sea now. You're walking in the jungle. Be careful! What animals are near?....... You're hiding in some tall grass in Africa. Shhh! Which animals can you see? ......... You live on a farm. Which animals live on your farm too?


coś w tym stylu, dzieci bardzo to lubią. Potem podają mi kim byli w morzu, co widzieli w dżungli i Afryce, kto mieszkał z nimi na farmie,  a ja zapisuję odpowiedzi na tablicy (lub jakiś bdb uczeń). 


W lekcji 3/4 możecie skorzystać z mojego pomysłu opisanego tu: KLIK (muzyka klasyczna: Karnawał zwierząt albo Symfonia zwierząt), u mnie zawsze jest przebojem! Wykorzystałam ten pomysł już w 1 unicie w tym roku z "Symfonią" Browna, a w drugim zrobimy "Karnawał". 

Jest to też dobry czas na grę Educandy, gramy z 2 razy na lekcji, a potem wysyłam uczniom linka przez librusa do poćwiczenia w domu. 


klik


Skoro już jesteśmy przy aktywnościach online, polecam też:


klik


wordwall
lingolab


Sporo ćwiczeń jest też na liveworksheets. Komentarze

Popularne posty