Language through Art - lekcja świąteczna

 
Mój plan na te zajęcia jest całkowicie autorski i gdy układałam go we wrześniu, powstał tylko zarys, a w trakcie realizacji na bieżąco go modyfikuję. Na etapie planowania przewidziałam takie zajęcia ogólne - wstępne KLIK, dużo quizów typu dopasuj tytuł / autora do obrazu klik, lekcje wokół danego tematu podpierając się konkretnymi obrazami oraz lekcje na temat wybranego malarza. Wszystko to ma spajać język angielski, na poziomie mega podstawowym. W ogóle nie zaplanowałam lekcji świątecznej, ale ponieważ moje wcześniejsze lekcje świąteczne spotkały się z dużym entuzjazmem KLIK, a ja mam konto na Canva for Education klik, co sprawia, że wszystko robi się błyskawicznie, a wygląda jak pro - to postanowiłam iść za ciosem.

Do tej lekcji napakowałam angielskiego na maxa. Zawsze na tych zajęciach mam poczucie, że za mało jest angielskiego. Oczywiście, że jest on obecny, ale niektóre zajęcia byłyby zbyt trudne dla mojej słabej piątej klasy, gdyby język przesłonił treść. A tutaj udało mi się moim zdaniem uzyskać balans. Tematyka prezentacji krąży wokół Xmasu i zimy.

W tej lekcji jest kilka typów zadań:

❅ opis obrazu - zdania T/F
❅ dobieranie tytułu do obrazu - wybór z podanych propozycji
❅ opis obrazów z użyciem podanego słownictwa❅ ćwiczenia na koncentrację, pamięć i spostrzegawczość: uczniowie przyglądają się obrazowi przez minutę, następnie obraz znika, a ich zadaniem jest stwierdzić czy podane zdania są prawdziwe czy fałszywe:
❅ odszukiwanie na obrazie podanych przedmiotówPoniżej prezentuję linki, gdzie możecie poszukać innych obrazów o tej tematyce:

- galeria w The Guardian

- scenki rodzajowe, obrazki retro KLIK

- zima i narodziny Jezusa na obrazach najbardziej znanych malarzy KLIK i KLIK

- biblijna historia narodzin w obrazach, od Zwiastowania aż do wizyty Trzech Mędrców tu KLIK


Prezentacja tu: klik


Komentarze

Popularne posty