Eduweek #2 - linki do moich materiałów kulturowych na bloguWracam po dłuższej przerwie, ale za to w bardzo dobrym stylu, gdyż postanowiłam przyłączyć się do drugiego Eduweeka. Jest to akcja zrzeszająca blogerów piszących blogi zawierające treści edukacyjne, nie tylko językowe i nie tylko angielskie. Wpisy blogerów można śledzić na zbiorczej stronie edublogi.pl, do której już Was kiedyś odsyłałam. 
Sylwetki blogerów biorących w akcji można obejrzeć tutaj, jest tam też harmonogram pojawiania się wpisów w ramach Eduweeka #2. Akcja bowiem polega na tym, iż przez cały weekend, co godzinę na kolejnym z blogów pojawi się wpis na wiodący temat, który tym razem brzmi: MATERIAŁY KULTUROWE.  Jak wiecie, jest to moja pasja, dlatego postanowiłam się przyłączyć i zaprezentować wszystkie dotychczas stworzone przeze mnie posty o tej tematyce zebrane w jednym miejscu.

Częstujcie się:

1) skąd czerpać inspirację do lekcji kulturowych?
jest to moja pierwsza lekcja kulturowa na blogu i w ogóle jeden z pierwszych postów :) Od tamtej pory moja biblioteczka z materiałami kulturowumi rozrosła się co najmniej 5 razy, a ja w gonitwie dnia codziennego niestety niewiele z nich zaprezentowałam, w sumie to chyba tylko wrzucałam foty na insta i na Wasze prośby o czym to itp. odpowiadałam, że opiszę na blogu :/ Czekajcie cierpliwie.

2)  lekcja dla uczniów klas 1-3: projektowanie korony Królowej
nie wiem czemu, ale nie widać w poście podglądu na kartę pracy (koronę i klejnoty), ale link działa, więc nie wahajcie się klikać.

3) lekcja dla młodszych o Union Jack
Jeśli wpiszecie w wyszukiwarkę bloga "Piątkowy Union jack", zobaczycie kilka(naście) postów, w których prezentowałam rzeczy z motywem flagi - takie, które mam w domu i takie, które chciałabym mieć. Seria umarła śmiercią naturalną, a ja nie zdążyłam pokazać wszystkiego co mam :( Podlinkowany post jest to lekcja o powstaniu flagi.

4) quiz o Wielkiej Brytanii z wykorzystaniem internetu do znalezienia rozwiązań
w wersji hard można poprosić uczniów o samodzielne przygotowanie pytań na podstawie podanych w poście stron.

5) simnel cake
mało znana u nas angielska tradycja z okresu wielkopostnego. Wyjaśnienie pochodzenia plus karta pracy, na wyższy poziom niż 1-6

6) red telephone booth
bardzo fajny, a mało doceniony (chlip, chlip) i rzadko odwiedzany post o historii czerwonej budki telefonicznej, przeczytajcie koniecznie. Poza historycznymi faktami są też propozycje ćwiczeń dla uczniów.

7) 6 żon Henryka VIII 
Mnóstwo moich autorskich materiałów, linki do ciekawych miejsc w sieci. Moja ulubiona lekcja ever. W tym roku szkolnym przeprowadziłam ją w klasach 6 i 8, była hitem wszędzie.

8) drzewo rodzinne Windsorów, aktualne
Moja ostatnia kulturowa lekcja, również wszędzie gdzie ją przeprowadziłam (klasy 7,8) sprawdziła się.

Ponadto Waszej uwadze polecam wszystkie wpisy z etykietką W 80 blogów dookoła świata, one wszystkie są kulturowe, znajdziecie tam moje subiektywne zestawienia angielskich (brytyjskich) książek, filmów, tradycji itp.


--------
Zajrzyjcie na inne blogi biorące udział w EduWeek #2, zobaczcie jakie kulturowe materiały przygotowali inni blogerzy:

http://angielskiebajanie.pl/

https://angielskizawodowo.blogspot.com/

http://www.angielskiblog.pl/

http://authentic-teaching.com/

https://atenajuszko.com/

http://funglish.pl/

https://www.englishfreak.pl/

https://o-rozewicz.pl/

https://karolinalubas.pl/blog/

http://www.karolinakepska.com/

http://nauczycielkaangielskiego.pl/

https://saberznaczypotrafic.blogspot.com/

https://engly.pl/

http://joz.com.pl/

Komentarze

Popularne posty